Inwestycja
Capital

O projekcie

Capital Towers została wpisana układem zabudowy w istniejące kaskadowe ukształtowanie terenu, poprzez wykorzystanie skarpy wzdłuż ul. Podwisłocze. Nawiązująca do tradycji modernizmu, jednocześnie zachowująca własną, odrębną formę inwestycja na tle Zamku Lubomirskich robi kolosalne wrażenie. Zaprojektowana zabudowa tworzy zespół pomieszczeń apartamentowo – mieszkalnych o czytelnym rozgraniczeniu każdej ze stref.

Nieruchomość przeznaczona jest pod zabudowę w ramach inwestycji znanej jako „Capital Towers” obejmującą budynek mieszkalny wielorodzinny B1, budynek mieszkalny wielorodzinny z częścią usługową zlokalizowaną na parterze budynku B2, a także budynek mieszkalny wielorodzinny C (wieża).

Projektowane budynki to obiekty od czterech do dwudziestu pięciu kondygnacji nadziemnych, podpiwniczonych, przykrytych stropodachem płaskim. W piwnicach zlokalizowano miejsca postojowe w liczbie 446 oraz 280 miejsc postojowych na zewnątrz budynku, pomieszczenia techniczne, a na parterze oraz kondygnacjach powyżej będzie znajdowało się łącznie 462 mieszkania oraz lokale usługowe, które znacząco wpłyną na poziom komfortu mieszkańców.

Budynki B1 oraz B2 składać się będą z 7 kondygnacji nadziemnych, natomiast budynek C docelowo posiadał będzie 25 kondygnacje. Budynki będą korzystać ze wspólnego parkingu zlokalizowanego pod inwestycją na jednej kondygnacji podziemnej oraz w przyziemiu. W budynkach B1 i B2, na poziomie przyziemia będą zajmowały się lokale handlowe o łącznej powierzchni około 1850 m kw.

Powierzchnia mieszkalna budynku B1 to ok 8 120 m kw. Znajdować się w nim będzie 163 przestronne mieszkania. W budynku B2 zaprojektowano 97 mieszkań o łącznej powierzchni ok 6 080 m kw, w budynku C natomiast na ok. 13 200 m kw. usytuowano 202 mieszkania. Niewątpliwą zaletą jest niespotykana bryła budynku C oraz fakt, że jest to największy tego typu obiekt w regionie oraz najwyższy budynek wielorodzinny w tej części kraju.

Budynki będę miały konstrukcję żelbetową, wypełnione ścianami zewnętrznymi murowanymi, ocieplone styropianem, oraz wykończone tynkiem cienkowarstwowym. Stolarka zewnętrzna stanowić będzie okna z PCV, spełniające wymagania wentylacji pomieszczeń. Dachy w budynkach będą płaskie, pokryte membraną dachową. W standardzie deweloperskim znajdować się będzie wiele udogodnień dla mieszkańców. Instalacja grzewcza i wodociągowa będzie połączona bezpośrednio z siecią miejską, co wpływa to na komfort odczuwalny w każdym z mieszkań. Mieszkańcy będą mieli możliwość ustawiania indywidualnych parametrów jeżeli chodzi o temperaturę w mieszkaniu.

Okres budowy będzie trwać 30 miesięcy dla budynków B1 i B2 oraz 35 miesięcy dla budynku C, co jest uwarunkowane względami technologicznymi. Okres ten podzielony został na 9 etapów. Proces inwestycyjny rozpocznie się od budowy garaży podziemnych. W późniejszej fazie jego realizacji deweloper przystąpi równocześnie do budowy budynku B1, B2 i C.

Deweloper proponuje dużą różnorodność pod względem wielkości lokali. Mieszkania, apartamenty oraz prestiżowe penthousy w nowej inwestycji będą miały wielkości od 27 m kw do ponad 170 m kw. Duże apartamenty będą miały możliwość własnej aranżacji drugiej kondygnacji, istnieje możliwość wykonania pokojów kąpielowych, ogrodów zimowych, projektowania tarasów itp. Niektóre mieszkania będą miały dostęp do bardzo dużych tarasów zewnętrznych mających po około 60 m2 lub sporych balkonów typu loggia.
Lokalizacja inwestycji, łącząca w sobie bliskość terenów rekreacyjnych z możliwością szybkiej i wygodnej komunikacji z centrum miasta, nowoczesna architektura, materiały najwyższej jakości oraz wnętrza dostosowane do potrzeb szerokiego grona klientów a także solidne wykonawstwo sprawiają, że inwestycja stanie się doskonałą wizytówką Rzeszowa.

Inwestycja

Lokalizacja

Capital Towers zlokalizowane jest w biznesowo-rozrywkowym centrum Rzeszowa. W tym miejscu znajduje się m.in. Millenium Hall, co obok istniejących już hali na Podpromiu, Filharmonii Rzeszowskiej czy pobliskiego Rynku pozwala patrzeć na tę część Rzeszowa z wielkimi nadziejami. Lokalizacja, łącząca w sobie bliskość terenów rekreacyjnych z możliwością szybkiej i wygodnej komunikacji z centrum miasta, dobry projekt i przede wszystkim solidne wykonawstwo sprawiają, że inwestycja stanie się doskonałą wizytówką Rzeszowa.

Projektowana inwestycja zlokalizowana jest w prawobrzeżnej części miasta bezpośrednio nad rzeką Wisłok, przy terenie osiedla Mieszka I, w północno-zachodnim narożniku skrzyżowania alei Kopisto i ul. Podwisłocze. Teren lokalizacji graniczy bezpośrednio od strony zachodniej z rzeką Wisłok, od strony wschodniej z istniejącą ulicą Podwisłocze, od strony północnej z działka zabudowaną 18 kondygnacyjnym budynkiem wielorodzinnym., a od strony południowej z ulicą Kopisto oraz Mostem Zamkowym.